Sprawdzone sposoby na inwestowanie.

Sprawdzone sposoby na inwestowanie.

Wiele osób zastanawia się nad sposobami na ulokowanie swoich oszczędności. Obecnie mamy do czynienia z bardzo niskim poziomem stóp procentowych, który zniechęca inwestorów do pozostawiania środków na lokatach.

Ciekawą ofertę znajdziemy w funduszach inwestycyjnych. Fundusze te funkcjonują jako jednostki prawne tworzone przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Czym jest niski próg wejścia?

Podstawowym celem ich istnienia jest zbieranie kapitału w celu jego najlepszego wykorzystania. Oferta funduszy jest ogromna dlatego każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Charakterystyczną cechą rynku jest tzw. niski próg wejścia. TFI emitują jednostki inwestycyjne w cenie poniżej 100 zł. Fundusze zapewniają nam możliwość inwestowania na rynkach niedostępnych na inwestora indywidualnego. Środki zgromadzone w ramach funduszu są zarządzane przez wyspecjalizowaną kadrę. Wybierając dany fundusz powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego statutowy cel. Istnieją fundusze, których zadaniem jest ochrona środków przed utratą wartości a także tzw. fundusze agresywne, które ulokują nasze środki w mniej popularnych miejscach z nadzieją na duży zysk. Fundusze za zarządzanie naszymi oszczędnościami pobierają prowizję. Stanowi ona najczęściej określony procent od ulokowanych środków i różni się w zależności od wybranego przez nas towarzystwa.

Śledzenie swoich środków pozwoli zminimalizować ryzyko

Fundusze generują różną stopę zwrotu w zależności od ryzyka, które ponosi klient. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu oszczędności powinniśmy dokładnie przeczytać prospekt, które określa na jakich zasadach ma działać dany fundusz inwestycyjny. Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Ponad powinniśmy stale monitorować swoje oszczędności, gdy uznamy że inwestycja była zbyt ryzykowna zawsze możemy przetransferować środki w ramach tego samego towarzystwa. Pozwoli nam to ograniczyć ewentualne straty. Majątek buduje się przez oszczędzanie oraz inwestycje. Pamiętajmy, że obu tych aspektów należy stale pilnować. Fundusze inwestycyjne to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą inwestować ale nie mają czasu lub ochoty robić tego indywidualnie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz