Czy możliwe jest ubezpieczenie bagażu w podróży autem?

Czy możliwe jest ubezpieczenie bagażu w podróży autem?

Czy możliwe jest ubezpieczenie bagażu w podróży autem?Myśląc o ubezpieczeniu samochodu zazwyczaj koncentrujemy się wyłącznie na obowiązkowym OC ewentualnie uzupełnionym o pakiet ubezpieczenia autocasco. Jednak wachlarz ochrony jaką proponują nam ubezpieczyciele jest znacznie szerszy. Na przykład nie każdy wie, że możliwe jest także ubezpieczenie naszego bagażu podczas podróży.

Ubezpieczenie bagażu, co można ubezpieczyć?

Podczas wypadku często uszkodzeniu ulega także bagaż. Niekiedy jest to bardzo cenna zawartość bagażnika. Ubezpieczenie bagażu w podróży pozwala zniwelować w znacznym zakresie szkody powstałe w wyniku wypadku a nie dotyczące samego auta co pokryje ubezpieczenie OC sprawcy bądź nasze autocasco. Ubezpieczenie bagażu dodatkowo pozwoli nam na zwrot wartości zniszczonego, uszkodzonego bądź utraconego podczas wypadku samochodowego bagażu. Co ważne, całe mienie objęte tym ubezpieczeniem to nie tylko przedmioty znajdujące się w bagażniku auta ale także wszystko to, co przewozimy w boxie na dachu pojazdu. Warto wspomnieć o tym, że ubezpieczenie bagażu nie tylko chroni zawartość boxa na dachu ale też pokryje koszt uszkodzonego samego bagażnika.

Dla kogo ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczenie bagażu jest relatywnie tanie, więc warto się zastanowić nad nim każdorazowy wykupując ubezpieczenie komunikacyjne. Sprawdźmy dokładnie jakie kwoty limitów posiadają różne towarzystwa, zwykle określają je procentowo w stosunku do wartości auta oraz wyznaczają górny limit odpowiedzialności. Na przykład do 5 procent wartości, nie więcej niż trzy tysiące złotych. Polecić można je szczególnie osobom, które podróżują dużo, także przewożąc wartościowy sprzęt elektroniczny (na przykład służbowego laptopa) ale także osobom, które wybierają się na wakacje, szczególnie jeśli wiozą dodatkowy sprzęt turystyczny i sportowy także w boxie na dachu. Sprzęt taki jak wiemy może być bardzo kosztowny. Warto wiedzieć, że większość towarzystw w ramach bagażu ubezpiecza na przykład telefony komórkowe, które wieziemy w samochodzie a także takie urządzenia jak na przykład nawigacja samochodowa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz