Zalety pomp ciepła

Zalety pomp ciepła

Powietrzna pompa ciepła zapewnia czysty, wolny od wszelkich emisji dwutlenku węgla – sposób ogrzewania budynków. Wykorzystuje energię zawartą w otaczającym powietrzu, aby zapewnić energooszczędny sposób ogrzewania budynków.

Jak działa pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są odpowiednie dla wielu różnych budynków. Można je zainstalować w dowolnym miejscu, aby zapewnić sobie ogrzewanie pomieszczeń i ciepłą wodę użytkową. Jedyną energią zużywaną przez pompę ciepła jest energia elektryczna do zasilania sprężarki i wentylatorów, które przenoszą energię cieplną z powietrza zewnętrznego do budynku. Dobrze zaprojektowana instalacja powietrznej pompy ciepła będzie dostarczać trzykrotnie więcej energii cieplnej (ciepła) niż energia elektryczna wykorzystywana do napędzania systemu. Powietrzne pompy ciepła są od wielu lat szeroko stosowane w Ameryce Północnej, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Zazwyczaj kosztują więcej niż konwencjonalne systemy grzewcze. Mają jednak bardzo niskie koszty utrzymania i można oczekiwać, że zapewnią bezpieczne, niezawodne i bezemisyjne ogrzewanie przez wiele lat. Powietrzne pompy ciepła działają najlepiej w systemach grzewczych, które są zoptymalizowane do pracy przy niższej temperaturze wody doprowadzanej, niż jest to powszechnie stosowane w systemach grzejnikowych. Jako takie są idealnym partnerem do systemów ogrzewania podłogowego.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/.

Zalety powietrznych pomp ciepła

Powietrzna pompa ciepła, to przede wszystkim oszczędność. Pompy ciepła są znacznie tańsze w eksploatacji niż bezpośrednie elektryczne systemy grzewcze oraz niż kotły olejowe i mogą być tańsze niż działające kotły gazowe. Ponieważ pompy ciepła można w pełni zautomatyzować, wymagają znacznie mniej pracy niż kotły na biomasę. Pompy ciepła oszczędzają miejsce. Nie ma wymagań dotyczących przechowywania paliwa. Nie ma potrzeby zarządzania dostawami paliwa. Pompy ciepła są bezpieczne. Nie dochodzi do spalania ani emisji potencjalnie niebezpiecznych gazów. Nie są wymagane żadne kanały spalinowe. Pompy ciepła oszczędzają emisję dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do spalania ropy naftowej, gazu, LPG lub biomasy, pompa ciepła nie wytwarza na miejscu emisji dwutlenku węgla (i nie ma żadnych emisji dwutlenku węgla, jeśli do ich zasilania wykorzystywane jest odnawialne źródło energii elektrycznej).

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz