Kominek do zadań specjalnych

Kominek do zadań specjalnych

Kominek do zadań specjalnych

Obecnie kominki w domach przestały spełniać jedynie funkcje dekoracyjne. Nadal fakt, że kominek wprowadza w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat jest podstawową motywacją do jego instalacji. Jednak nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania kominkowego powodują, że jest ono coraz częściej wykorzystywane jako efektywne i jednocześnie ekonomiczne uzupełnienie innych rodzajów dostarczania ciepła do pomieszczeń.

Kominek tworzy klimat wnętrza i dopełnia je wyjątkowym, ciepłym światłem. Dzięki zastosowaniu rozwiązań, które pozwalają na efektywną dystrybucję wytworzonego ciepła, obecnie ogrzewanie kominkowe jest ekonomiczną alternatywą lub uzupełnieniem ogrzewania innymi metodami.

Dla kogo kominek z dgp?

Kominek dgp, czyli wyposażony w system dystrybucji ciepłego powietrza pozwala na skuteczne ogrzanie pomieszczeń. Idealna sytuacją jest planowanie kominka dpg jako alternatywnego lub uzupełniającego źródła ciepła już na etapie projektowania domu. Możliwe będzie wówczas optymalne usytuowanie kominka i takie rozmieszczenie wszystkich przewodów dystrybucyjnych, by efektywnie ogrzać wszystkie pomieszczenia. Dystrybucja gorącego powietrza w jaką wyposażony jest cały system ogrzewania kominkowego pozwala na bardzo ekonomiczne i efektywne wykorzystanie ciepła jakie powstaje przy spalaniu drewna. Ponad to pozwala on na uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw energii czego nie może zagwarantować ogrzewanie gazowe oraz elektryczne.

Wybór ogrzewania za pomocą kominka dpg wiąże się z pewnymi ograniczeniami

Przede wszystkim taki sposób dystrybucji ciepła wymaga stałego nadzoru. Jeśli przez jakiś czas nie mamy możliwości napalenia w kominku pomieszczenia szybko się wychłodzą a ich ponowne nagrzanie będzie wymagało czasu. Dystrybucja gorącego powietrza nie rozwiązuje także zagadnienia podgrzewania wody użytkowej. Dlatego decydując się na ten sposób ogrzewania musimy zakładać inne źródło ogrzewania wody potrzebnej nam do mycia i prac gospodarczych. Dlatego mimo niezaprzeczalnych zalet takiego ogrzewania zwykle traktowane jest ono jedynie jako uzupełniające dla innych instalacji.

Kominki DGP oferuje m.in. firma Kratki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *