wloska pizzeria

Dlaczego Polacy tak kochają pizzę?

Cienkie, okrągłe ciasto z sosem pomidorowym, różnymi dodatkami, zapiekane w piecu wiedzie prym nie tylko w słonecznej Italii. Odkąd pizza trafiła do polskich restauracji, Polacy oszaleli na jej punkcie. Co sprawia, że włoski przysmak stał się jednym z podstawowych dań w naszym kraju? Dlaczego w wielkich miastach, takich jak Warszawa otwiera się coraz więcej pizzerii?

Pizza — proste, ale smaczne danie

Choć ciasto na pizzę powinno spełniać określone wymagania — przede wszystkim być cienkie i puszyste — nie ulega wątpliwości, że sam proces przygotowania wypieku do najtrudniejszych nie należy. I to głównie ta zaleta przemawia na korzyść dania z Włoch. Możemy przyrządzić je samodzielnie w domu, począwszy od zarobienia ciasta do wyjęcia z piekarnika lub na gotowy placek (kupimy go w każdym sklepie spożywczym) położyć nasze ulubione składniki.

Coraz więcej pizzerii w polskich miastach

Przechadzając się ulicami dużych miast, na przykład w stolicy, pizzerię można zauważyć praktycznie na każdym rogu. Co więcej, pizza Warszawa bardzo często króluje w restauracjach z kuchnią lokalną. Dlaczego zawojowała ona polski rynek gastronomiczny?

Zobacz na: https://www.pizzadominium.pl

W przeciwieństwie do innych bardziej skomplikowanych potraw pizza nie wymaga żadnych czynności wstępnych (np. marynowania, czy namaczania). Przeszkoleni kucharze realizują zamówienia w ciągu kilku minut. Sekret dobrej pizzy leży nie tylko w wysokiej jakości składnikach i cieście, ale również w czasie pieczenia, które w piecu powinno zająć do 10 minut. Szybkość przyrządzania dania wpływa więc na liczbę obsłużonych klientów.

Pizza w pojedynkę? To rzadkość!

We Włoszech żartobliwie mówi się, że pizza łączy ludzi. Kształt i sposób przygotowania pieczonego placka z góry sugeruje, że jest on przeznaczony dla kilku osób. To idealny poczęstunek podczas wspólnych wieczorów z rodziną, czy przyjaciółmi. Im większe miasto, tym lepiej dla nas. Pizzę możemy zamówić przez telefon, a wybór lokali jest ogromny. Pizza Warszawa z szybkim dowozem to obowiązkowy punkt każdej domowej imprezy!

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz