pokrojona pizza

Stolica ze smakiem – zachwyć się Warszawą

Warszawa jest bardzo niedocenianym polskim miastem. Wiele osób przyjeżdża na jeden dzień do stolicy, zwiedza tylko część centrum miasta i okolice dworca, a potem wraca do rodzinnej miejscowości z niezbyt pozytywnymi wrażeniami. Tymczasem stolica ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i atrakcji, także od strony kulinarnych doznań. Odczarujmy Warszawę!

Miasto różnorodności – poznawaj nieoczywiste miejsca w Warszawie

Największym atutem Warszawy jest jej różnorodność. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno wielbiciele dobrego jedzenia, szybkiego tempa życia i sceny klubowej, jak i osoby poszukujące kontaktu z przyrodą czy pamiątek historycznych. Dlatego zwiedzając Warszawę, warto skierować kroki poza utarte turystyczne ścieżki. Wielbiciele zieleni na pewno zachwycą się Łazienkami, spodoba im się także piękny Żoliborz czy okolice Wilanowa. W cieplejszych miesiącach życie skupia się nad Wisłą. Na Bulwarach otwiera się wtedy mnóstwo małych knajpek czy miejsc do potańczenia. Dla osób zainteresowanych historią swoje usługi oferują lokalni przewodnicy, a drzwi otwierają liczne muzea. Wybierając dzień na zwiedzanie, warto wcześniej zajrzeć na stronę internetową muzeum, można tam znaleźć tańsze bilety.

Na Mariensztacie, leżącym dosłownie dwa kroki od Zamku Królewskiego, można poczuć się jak w małym włoskim miasteczku, szczególnie latem ta urocza dzielnica robi doskonałe wrażenie. Pozostając w temacie Włoch, Warszawa to doskonałe miejsce żeby spróbować pizzy czy makaronów. Stolica ma do zaoferowania olbrzymią różnorodność dań z bliższych i dalszych zakątków świata, warto więc wykorzystać jej zwiedzanie na poznanie nowych smaków.

Jak zwiedzać Warszawę?

Stolica jest bardzo dużym miastem, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w wygodne buty. Miasto można wygodnie przemierzać na rowerze miejskim, elektrycznej hulajnodze. W centrum można też jeździć metrem czy tramwajami. Piesze spacery po Warszawie też są bardzo przyjemne. Można wtedy dużo dowiedzieć się o mieście z licznych pamiątkowych tablic. Spacery wzmagają jednak apetyt, dlatego warto zaplanować przerwę na lunch i odpoczynek. Doskonałym pomysłem jest np. pizza. Miłym pomysłem będzie na pewno piknik w parku z pięknym widokiem i możliwością oglądania leniwego życia stolicy, z dala od największych atrakcji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz