Szwecja – Polska promem

Zastanawialiście się kiedyś skąd tak dużo obcokrajowców bierze się nad polskim wybrzeżem? Z zachodniej strony przybywają do nas Niemcy, ze wschodu zjeżdżają Rosjanie czy Ukraińcy a drogą morską, że Szwecji nadciągają żądni uciech Szwedzi.

Niewielu z nas wie, iż droga morska to tak naprawdę najbardziej wygodny sposób podróżowania. Szwedzi korzystają bardzo często z promów, które umożliwiają wygodny i bezpieczny transport do polskich kurortów nadmorskich.

Podróż promem ze Szwecji trwa mniej więcej 10 godzin chociaż warto zauważyć, że w zależności od rodzaju wybranej opcji wyprawy morskie mogą trwać dłużej. Już na samym promie na turystów czeka ogrom atrakcji: to animacje dla najmłodszych, SPA dla dorosłych, różnorodne bary, restauracje a nawet nocna dyskoteka. Wszystkie wilki morskie do dyspozycji mają doskonale wyposażone kajuty, z łazienkami i wygodnymi pryczami. Warto też dodać, że tylko z promu dostępne są nieziemskie widoki na przestworza Bałtyku, szczególnie piękne są o zachodzie słońca, kiedy ta ogniście czerwona kula zatapia się w morskich falach. Trzeba też przyznać, że pojawiająca się na horyzoncie panorama polskich kurortów pozwala na odczuwanie niezapomnianych wrażeń.

Szwedzi bez wątpienia bardzo lubią polską stronę Bałtyku. Tutaj czekają na nich luksusowe hotele i pensjonaty, złociste plaży i moc turystycznych atrakcji.
Oczywiście prom kursujący na trasie Szwecja – Polska dostępny jest również dla Polaków. My również nierzadko korzystamy z okazji zwiedzenia malowniczych portów po drugiej stronie Bałtyku. Oferowane przez nasze linie przewozowe kilkudniowe wycieczki sprawiają, że na promie możemy nie tylko wspaniale wypocząć wsłuchując się w szum morskich fal, ale również poznajemy odległe zakątki i obce cywilizacje.

Największą popularnością cieszą się wycieczki promem do Karlskrony – wystarczy długi weekend, by przeżyć tam moc niezapomnianych wrażeń. Tylko tam mamy okazję odwiedzić cmentarz wikingów, zabytkową stocznię czy punkt widokowy Bryggareberget. Pamiętajmy, że cała Karlskrona położona jest na 33 wyspach a zwiedzenie ich wszystkich zajmie nam na pewno cały dzień.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz