Wybór odkurzacza budowlanego - praktyczne wskazówki

Wybór odkurzacza budowlanego – praktyczne wskazówki

Gdy wybieramy odkurzacz budowlany, zawsze analizę istotnych kryteriów rozpoczynamy od sprawdzenia jego mocy. Czy jednak wysoka moc ssania to jedyny atrybut odkurzacza, który umożliwi nam nie tylko posprzątanie garażu i warsztatu, ale również placu budowy? Sprzedawcy podkreślają, że warto zwrócić uwagę także na kilka innych cech tego urządzenia.

Jak skonstruowany jest odkurzacz?

Poradniki tworzone przez osoby doradzające, jak wybierać odkurzacze budowlane zwykle posiadają wzmiankę na temat tego, że urządzenia te powinny być zbudowane w przemyślany sposób. W praktyce oznacza to, że ich konstrukcja ma ułatwiać nam pracę, a nie sprawiać, że będzie ona bardziej skomplikowana niż początkowo sądziliśmy. Każdy użytkownik zwraca tu uwagę na nieco inne rozwiązania. Warto jednak sprawdzić, jak wyglądają kółka jezdne (w odkurzaczu budowlanym powinny być większe i solidniejsze niż w klasycznym odkurzaczu warsztatowym), czy model jest wyposażony w uchwyt pozwalający na jego sprawne przenoszenie i czy posiada dodatkowe gniazdko elektryczne. Nie można zapominać także o pojemności urządzenia. Niech będzie ona na tyle duża, aby nie koncentrować się nieustannie na opróżnianiu odkurzacza. Z drugiej strony pamiętajmy o tym, że odkurzacz nie powinien być zbyt ciężki, praca z nim stanie się bowiem w pewnym momencie wyjątkowo trudna.

Czy warto zwracać uwagę na akcesoria dodatkowe?

Gdy kupujący są pytani o rolę akcesoriów dodatkowych przy zakupie odkurzacza budowlanego, wielu z nich nie ukrywa poirytowania. Szukają przecież urządzenia, które posprząta plac budowy, a nie kolejnego gadżetu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre akcesoria potrafią być wyjątkowo przydatne. Tu należy wspomnieć choćby o końcówkach zasysających pozwalających na efektywne czyszczenie zróżnicowanych powierzchni. Nie bez znaczenia jest także rura ssąca z regulacją długości, a także funkcja prania przydająca się, gdy prace budowlane zbliżają się ku końcowi. Niektóre akcesoria można zresztą zamówić już po zakupie tego rodzaju sprzętu.

Odkurzacze budowlane kupisz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz