Podkład rozświetlający – idealny na wiosnę

Podkład rozświetlający – idealny na wiosnę

Podkład rozświetlający z zasady dedykowany jest wiośnie. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele propozycji, które mogą być stosowane przez cały rok. Jest to idealny sposób, by rozświetlić twarz i podkreślić atuty kobiecej urody.

Zalety podkładów rozświetlających

Każda kobieta chce pięknie wyglądać i czuć się doskonale. Natura nie zawsze bywa jednak łaskawa, a to oznacza konieczność korygowania ewentualnych niedoskonałości, także w obrębie twarzy.

W okresie wiosenno-letnim idealnym rozwiązaniem okazują się podkłady rozświetlające, które są lekkie, delikatne, idealnie wtapiają się w skórę, a co ważniejsze, zapewniają jej odpowiedni koloryt i nie powodują efektu maski. Wiele preparatów tego typu zawiera w swoim składzie witaminy E i C (jak fluid Lirene z witaminą duo C), kwas hialuronowy oraz kompleks proteinowo-lipidowy – połączenie tych komponentów to gwarancja uzyskania pożądanych efektów.

Godna podkreślenia jest także wysoka wartość filtra słonecznego, która wynosi nie mniej niż 10 SPF.

Poszczególne propozycje różnią się efektami końcowymi – niektóre podkłady rozświetlające tworzą powłokę odbijającą światło, dzięki czemu skóra staje się bardzo wypoczęta i świetlista, są też rozwiązania, które zawierają połyskujące drobinki potęgujące efekt świeżości.

Podkłady rozświetlające adresowane są przede wszystkim dla cery normalnej oraz suchej, w przypadku cery tłustej i mieszanej należy zachować szczególną ostrożność.

Co gwarantuje podkład rozświetlający?

Podkłady rozświetlające to doskonały sposób, by odsłonić naturalne piękno skóry. Odpowiednio dobrany preparat nie tylko idealnie wyrówna koloryt skóry, niwelując ewentualne przebarwienia, ale także wygładzi skórę i sprawi, że będzie ona wyglądała promiennie i świeżo.

Podkłady rozświetlające z natury są lekkie, nie blokują porów, a tym samym pozwalają skórze oddychać, dlatego też nie należy się ich bać – po nałożeniu są praktycznie niewidoczne. Po nałożeniu niemal natychmiast stapiają się ze skórą, ujednolicają jej kolor, a przy tym nie ingerują w naturalność.

Co ważniejsze, niektóre kosmetyki łączą zalety kilku kosmetyków, czyli rozświetlacza, bazy pod makijaż, korektora, a także kremu nawilżającego i wysokiego filtra UV.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz