Aranżacja wnętrz – jaką podłogę wybrać?

Od aranżacji wnętrz, w których przebywamy zależy w dużej mierze nasze samopoczucie. Lepiej czujemy się w pomieszczeniach, które są urządzone przytulniej. Chcemy, by wnętrze zapewniało nam komfort, zarówno jeśli chodzi o poruszanie się, jak i wypoczynek. Dlatego, urządzając mieszkania, domy, a nawet biura, coraz częściej korzystamy z pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz. Możemy wówczas liczyć na ciekawe pomysły i innowacyjne rozwiązania.

Projektanci odpowiednio dobiorą kolorystykę pomieszczeń, meble, dodatki, materiały podłogowe itp. Wnętrze będzie z pewnością niepowtarzalne, a co najważniejsze, będziemy mogli poczuć się w nim naprawdę dobrze. Korzystając z fachowej obsługi w zakresie wystroju, możemy być pewni, że nasze mieszkanie zostanie zaplanowane funkcjonalnie, ale również zgodnie z najnowszymi trendami oraz naszymi własnymi upodobaniami.

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o charakterze nowego wnętrza jest podłoga. Stanowi ona jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych naszych domów i mieszkań. Należy także do głównych elementów aranżacyjnych. W zależności od stylu, w jakim urządzamy pomieszczenie oraz przede wszystkim od przeznaczenia pomieszczania, możemy wybierać różne rodzaje podłóg. W pokoju najczęściej decydujemy się na podłogi drewniane: panele bądź parkiety. Rzadziej wybieramy płytki, choć doskonale nadają się one w przypadku dużych przestrzeni. Łatwiej utrzymać je w czystości i dobrym stanie. Nie wymagają konserwacji oraz skomplikowanej pielęgnacji, jak często jest to w przypadku parkietów. Czasami zdarza się, że posadzkę wykładamy odpowiednią wykładziną, która oprócz walorów estetycznych spełnia także funkcje izolacyjne. Wykładzina nadaje się jednak przede wszystkim do pokojów o niewielkich rozmiarach. Sprawdzi się z pewnością w pokoju dziecięcym czy sypialni. Nie nadaje się jednak do zagospodarowania dużej przestrzeni, jaką jest hol czy obszerny przedpokój. Tam w zamian można zastosować dywan. Dywany są stałym elementem wystroju wnętrz. Ocieplają pomieszczenie i czynią je bardziej przytulnym. Nie wszyscy jednak się w nich lubują. Ci, którzy lubią surowe wnętrza raczej nie decydują się na zakup dywanu, a jeśli tak, wybierają raczej chłodne kolory i proste wzornictwo. Dywan jest akcentem, który może diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia. W zależności od rodzaju, jaki wybierzemy, możemy ożywić przestrzeń lub nieco stłumić, np. żywą kolorystykę ścian. Możemy również tym sposobem optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Hitem w ostatnim czasie są dywany typu shaggy. Posiadają one włos, który w zależności od specyfiki dywanu może mieć różną długość. Dywany te są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Co ważne, również łatwe w utrzymaniu.

Podłoga kuchenna powinna być natomiast łatwa do czyszczenia ze względu na to, iż kuchnia jest pomieszczeniem, w którym gotujemy. Podłogę kuchenną wykańczają zwykle płytki, ale czasem można się również spotkać z podłogami drewnianymi. Dla łazienek najlepsza jest glazura ze względu na obecność wody. Wilgoć nie powinna wsiąkać w podłogę, toteż najczęściej wybieramy dla tego pomieszczenia płytki ceramiczne. Możemy wybierać spośród wielu rodzaju płytek, szerokiej gamy wzorów i ornamentów. Możliwości mamy w tej dziedzinie są nieograniczone.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz