Na co zwracać uwagę wybierając stół do jadalni?

Na co zwracać uwagę wybierając stół do jadalni?

Jadalnia już od dawna nie jest po prostu miejscem, w którym spożywamy posiłki. Pełni znacznie więcej funkcji, jeśli więc zadbamy o jej odpowiednią aranżację, będziemy mogli pochwalić się pomieszczeniem integrującym domowników i pozwalającym im na cieszenie się swoim towarzystwem.

Oczywiście, choć kluczem do sukcesu wydają się przede wszystkim smakowite potrawy i doborowe towarzystwo, nie można ignorować znaczenia, jakie posiada jadalniany stół. Nie bez przyczyny mówi się o nim jako o najważniejszym meblu w pomieszczeniu, warto więc zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę, aby jego wybór okazał się trafiony.

Jadalnia

W ferworze zakupów często zapominamy o tym, że aranżacja jadalni zaprezentowana nam w sklepie z meblami może, ale wcale nie musi pasować do wnętrza, z jakim mamy do czynienia w domu lub mieszkaniu. Wiele osób skarży się na stoły do jadalni nieadekwatne do ich potrzeb – zbyt duże i przesadnie wystawne albo zbyt małe. Najczęściej winni są przy tym kupujący. Jeszcze przed dokonaniem wyboru warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy stół, który nam się podoba, jest nam rzeczywiście potrzebny. W tym celu dobrze jest więc wykonać szkic jadalni zastanawiając się, jak duży powinien być stół i gdzie ma się on pojawić. Nie wolno nam też zapomnieć o tym, że nikt nie będzie jadł obiadu na stojąco. Idealnym stołem jest ten, który posiada pasujące do niego krzesła, a te ostatnie również zajmują miejsce, którego nie powinno zabraknąć w jadalni.

Zakup stołu do jadalni

Podczas zakupu stołu do jadalni nie można też decydować się na rozwiązanie, które obniży funkcjonalność tego pomieszczenia. Jeśli stół sprawi, że przedostanie się z jadalni do kuchni stanie się wyzwaniem logistycznym, szybko przestanie nas zachwycać. Niebezpieczny jest też stół zbyt mały, przy którym domownicy nie mogą rozsiąść się wygodnie. Nikt nie lubi jeść obiadu w niesprzyjających warunkach, nie minie więc wiele czasu, a część domowników zacznie zabierać talerz do salonu albo sypialni. Teoretycznie, rozwiąże to problem niefunkcjonalnego mebla, sprawi jednak, że jadalnia przestanie być pomieszczeniem, które integruje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz