Jak pomalować pokój dla dziecka

Jak pomalować pokój dla dziecka

Jak pomalować pokój dla dzieckaGdy przeprowadzamy remont w naszym mieszkaniu bądź domu, z pewnością będziemy chcieli nadać nowy i ciekawy wygląd pokojowi dziecięcemu. Zacznijmy od malowania ścian.

Możemy wybrać ciekawe wzory, żywe i wesołe kolory, lub nawet zdecydować się by przedstawić na ścianach bohaterów popularnych kreskówek i bajek. Ale to nie wszystko, liczy się również funkcjonalność. Na rynku dostępne są różne rodzaje farb i powinniśmy wybrać tą właściwą do pomalowania pokoju dziecięcego. Jak łatwo się domyślić, najlepsza będzie farba, która będzie trudna w trwałym uszkodzeniu. Dzieci podczas zabaw z pewnością dokładnie przetestują jej wytrzymałość, uderzając o ściany różnymi przedmiotami, a także rozlewając różne płyny. Na rynku dostępne są produkty typu farba zmywalna lub farba szorowalna.

Usuwanie zanieczyszczeń ze ścian

Nie chodzi tu oczywiście o to, że farbę można zmyć ze ściany mokrą gąbką bądź pieluchą. Chodzi o specyficzne właściwości, które pozwalają na łatwe usuwanie zanieczyszczeń ze ścian poprzez zwyczajne zmycie ich lub wytarcie. Innym popularnym produktem jest farba plamoodporna, której specjalne właściwości lateksowe powodują, iż rozlane płyny nie wsiąkają, ale zwyczajnie wpływają na podłogę. Dzięki temu wcale nie musimy martwić się o zanieczyszczenie ścian przez dzieci.

Aranżacja pokoju dziecka

Drugie zagadnienie to aranżacja samego pomieszczenia. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak pomalować pokój dla dziecka. Czy zastosować starą metodę w stylu: ściany niebieskie w pokoju dla chłopca, ściany różowe w pokoju dla dziewczynki? A może pójść z duchem czasu i zdecydować się na wymalowanie na ścianach jakichś wzorów, lub nawet postaci z bajek? Wszystko to jest możliwe przy dzisiejszych osiągnięciach techniki. Jednak gdy chcemy przedstawić na ścianach jakieś skomplikowane wzory, powierzmy malowanie profesjonalistom. Firma wnętrzarska ponadto przedstawi nam różne ciekawe projekty jak urządzić pokój dziecka. Gdy zdecydujemy się na jeden z nich, zostanie on wiernie odwzorowany na ścianach pomieszczenia, a dzieciaki z pewnością będą zadowolone z efektu.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *