Obóz w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Obóz w skałkach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Obóz w skałkach na Jurze Krakowsko-CzęstochowskiejDobra zabawa i ruch – to lubią wszystkie dzieci. Wspaniałą dawkę zabawy, mnóstwo ruchu i wiele innych atrakcji można znaleźć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Obozy młodzieżowe na Jurze to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Jura Krakowsko-Częstochowska rozciąga się od Krakowa aż po Częstochowę. Jest jednym z najpiękniejszych obszarów naszego kraju. Nie brakuje tutaj przepięknych krajobrazów (wyróżniają się w nim szczególnie białe ostańce) i licznych ruin zamków. Jura jest idealnym miejscem na wakacje dla całej rodziny. Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy ekstremalnych wrażeń. Eksploracja jurajskich jaskiń pod okiem doświadczonych instruktorów to przygoda, której będą po wakacjach z pewnością zazdrościć wszyscy koledzy.

Co jest chętnie odwiedzane przez turystów?

Turyści wyjątkowo chętnie odwiedzają Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wytyczono na niej mnóstwo szlaków: pieszych, rowerowych, a ostatni także i konnych. W krajobraz Jury wpisały się nie tylko liczne ostańce, ale przede wszystkim ruiny zbudowanych za panowania Kazimierza Wielkiego warowni. Większość z nich wzniesiono na niedostępnych wzgórzach. Stąd też nazwano je Orlimi Gniazdami. Obecnie każdy z tych zamków został ze sobą połączony czerwonym szlakiem. Jego nazwa to oczywiście Szlak Orlich Gniazd. Do najpiękniejszych warowni należy między innymi zamek w Ogrodzieńcu. Potężne ruiny zamku udostępnione są do zwiedzania.

Góry

Ostańce, o których już wspominaliśmy są fragmentami pozostałymi po większych masywach. Zbudowane z twardych wapieni skalistych okazały się najbardziej odporne na procesy krasowe. Najsłynniejszym wśród licznych ostańców jest Maczuga Herkulesa, którą można podziwiać przy zamku Pieskowa Skała. Krajobraz Jury jest usiany dość licznie także skałkami, po których można się wspinać. Niemal wszyscy wielcy polscy alpiniści zaczynali swoją przygodę ze wspinaczką właśnie w jurajskich skałkach. Jeśli i ty chcesz się tak poczuć, skorzystaj z naszej oferty i wyjedź na piłkarsko-przygodowy wakacyjny obóz na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Czeka na ciebie mnóstwo także innych atrakcji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz