Garść faktów o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Garść faktów o ubezpieczeniach komunikacyjnych

W ofercie wszystkich działających na terenie naszego kraju towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne. Stanowią one istotny element oferty, który wśród klientów cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Ubezpieczenia samochodowe dzieli się obecnie na obowiązkowe i dobrowolne. Do tych pierwszych zalicza się polisę OC, do drugich zaś ubezpieczenie AC. Do tego dochodzą rozmaite opcje dodatkowe, które oferują ubezpieczyciele.

Ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej, ma charakter obowiązkowy. Posiadać musi je każdy kierowca niezależnie od wieku, stażu posiadania prawa jazdy czy rodzaju auta, którym się porusza. W momencie, kiedy spowodujemy stłuczkę lub wypadek koszt naprawy pokrywa ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie OC

Kierowca nie musi więc płacić za to z własnej kieszeni. Nie oznacza to jednak, że nie odczuje żadnych konsekwencji. Wiązać będzie się to z utratą zniżki, jeśli taka była stosowana. Brak ważnego ubezpieczenia OC to zawsze łamanie prawa, które może zakończyć się niemałym mandatem.

Polisa AC to już ubezpieczenie auta dobrowolne. Oznacza to, że wykupują je jedynie ci, którzy chcą. Ten rodzaj ubezpieczenia może zapewnić ochronę w takich sytuacjach, jak:

-kradzież samochodu;

-kradzież elementów auta, na przykład opon lub radia;

-uszkodzenie pojazdu na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Ubezpieczenie samochodu

Dzisiaj wielu ubezpieczycieli oferuje również swoim klientom polisę assistance. Takie ubezpieczenie pojazdu nierzadko dodawane jest gratis do obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kiedy jednak chcemy mieć szerszy zakres ochrony, należy wykupić dodatkowy pakiet assistance. Tego rodzaju ubezpieczenie samochodu poleca się przede wszystkim osobom podróżującym często i na niemałe dystanse. W momencie awarii to ubezpieczyciel pospieszy wówczas z pomocą. W efekcie nie trzeba się zamartwiać. Ubezpieczenia komunikacyjne znajdują się w kręgu zainteresować każdego kierowcy. W niektórych wypadkach warto wyjść poza obowiązkowe ubezpieczenie OC. Polisa AC oraz ubezpieczenie assistance naprawdę mogą się przydać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz