Wyjeżdżasz do innego kraju? Zadbaj o ubezpieczenie!

Wyjeżdżasz do innego kraju? Zadbaj o ubezpieczenie!

Mała liczba kierowców myśli o tym, aby dodatkowo ubezpieczyć się wyjeżdżając za granicę naszego kraju. Dlatego też tak wiele osób doświadcza przykrych konsekwencji z tym związanych. A są nimi duże koszty, które są generowane przez nieprzyjemne wypadki drogowe. Oczywiście nie należy zakładać, iż wyjeżdżając z kraju wydarzy się wypadek, lub stłuczka, jednak należy mieć świadomość ryzyka oraz tego czym skutkuje spowodowanie wypadku w innym kraju.

Osoba odpowiedzialna za wypadek jest narażona na duże wydatki związane z odszkodowaniem, usunięciem powstałych szkód, czy też kosztami leczenia osób poszkodowanych. Większość standardowych ubezpieczeń nie pokrywa kosztów związanych ze szkodami wyrządzonymi poza granicami kraju. Dlatego też tak ważne jest, aby myśleć przyszłościowo i zadbać o odpowiednie ubezpieczenie przed wybraniem się w daleką podróż.

Czym jest OC zielona karta?

To ubezpieczenie polega na tym, że kierowca, który je wykupi, a doprowadzi do wypadku ze swojej winy będzie zwolniony z kosztów, które są jego konsekwencją. Ubezpieczyciel przejmuje na siebie odpowiedzialność finansową, wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym oraz sprawia, iż kierowca jest zwolniony z opłat związanych z wypadkiem. Obowiązuje ono w krajach, które są spoza Unii Europejskiej. Pozwala na zabezpieczenie kierowcy, który będzie mógł czuć się pewnie i bezpiecznie wybierając się w podróż do krajów spoza Unii Europejskiej.

Czemu warto wykupić ubezpieczenie zielona karta?

Zakupienie ubezpieczenia OC zielona karta w kraju zwalnia kierowcę z obowiązku wykupienia tego typu ubezpieczenia w kraju, do którego się wybiera, a co za tym idzie wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem OC za granicami są w efekcie o wiele mniejsze. Poza tym ubezpieczenie zielona karta można wykupić na o wiele krótszy okres czasu niż standardowe, dzięki czemu można z niego skorzystać wyłącznie na czas wyjazdu bez konieczności długotrwałego finansowego zobowiązania. Tego typu ubezpieczenie można wykupić już a okres kilkunastu dni, co powala na dostosowanie czasu jego trwania do wyjazdu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz