Pozyskiwanie danych na temat firm

Pozyskiwanie danych na temat firm

Jak wiadomo na rynku funkcjonują specjalistyczne firmy, które zajmują się pozyskiwaniem mniej lub bardziej szczegółowych danych na temat konsumentów. Działa to bynajmniej także i w drugą stronę, znaleźć można specjalistyczne firmy zajmujące się pozyskiwaniem informacji odnośnie innych firm. Może być to przydatne na przykład w kwestii oceny czy konkretna firma będzie dobrym partnerem biznesowym, ale nie tylko.

Podobną rolę pełnić mogą prywatne firmy detektywistyczne, zajmujące się wywiadem biznesowym, wykonywanym także w celach windykacyjnych. Może być do dosyć pomocne, dlatego też wiele firm decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. Także sami, we własnym zakresie mamy możliwość znalezienia pewnych informacji, do tego celu w pełni wystarczyć może Internet oraz darmowe, ogólnodostępne narzędzia, z których można korzystać.

Obowiązek zarejestrowania

Pozyskiwanie danych na temat firmJednym z nich jest właśnie KRS. Nawet jeśli nazwy podmiotów gospodarczych są dosyć mało mówiące, czyli dajmy na to normak lub onefit, to jeśli podmioty te prowadzą działalność gospodarczą w Polsce to oczywiście muszą być zarejestrowane w krajowym rejestrze gospodarczym. W bazie danych znaleźć można po pierwsze normak adres, co już samo w sobie jest niezmiernie pomocne, oraz normak telefon i inne dane kontaktowe w tym także adresy stron internetowych podmiotów gospodarczych. Podstawowe dane jak onefit adres czy onefit telefon.

Konkretne poszukiwania

Dane takie mogą być w rzeczy samej przydatne, zwłaszcza wtedy gdy chce się odszukać określonej firmy, które realizować będzie konkretne usługi. Może być to niekiedy dosyć trudne. Bardziej szczegółowe informacje o takich firmach mogą być trudniej dostępne, wyjątkiem jest sytuacja gdy poszukuje się informacji na temat tych firm, które są spółkami notowanymi na giełdzie papierów wartościowych. Wtedy firmy takie mają obowiązek publikowania dosyć szczegółowych raportów, stanowiących także źródło bezcennych informacji dla samych inwestorów giełdowych. Przy okazji można jednakże dowiedzieć się więcej, co może mieć znaczenie dla osób, które są zainteresowane na przykład pracą w takiej firmie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz