Kupno mieszkania na rynku wtórnym

Kupno mieszkania na rynku wtórnymProces, przez który musimy przejść, aby nabyć mieszkanie na rynku wtórnym jest trudniejszy, w porównaniu do zakupów na rynku pierwotnym, gdzie praktycznie wszystkie informacje zobowiązany jest nam dostarczyć deweloper, który zresztą też pomaga przy załatwianiu formalności.

Na rynku wtórnym poradzić musimy sobie sami lub też z pomocy pośrednika. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego mieszkania. Najlepiej jeśli mamy już jasno sprecyzowane wymagania, chociażby co do lokalizacji, która nas interesuje. Wtedy poza internetowymi ogłoszeniami, będziemy mogli też poszukiwać tych nieco bardziej tradycyjnych, czy wręcz wypatrzymy mieszkanie na sprzedaż wrocław, gdzie w oknie czy na balkonie pojawi się stosowna plansza informacyjna o sprzedaży lokalu.

Oględziny lokalu

Standardem są oględziny lokalu oraz rzecz jasna negocjacje cenowe. Jeśli mamy już pewność co do danej nieruchomości to konieczne jest też sprawdzenie jej aspektów prawnych, o których powinien poinformować nas właściciel, ale jeśli nie dokonamy osobistego sprawdzenia, to ewentualne koszty czy problemy spaść mogą na przyszłego nabywcę. Zatem sprawdzić powinniśmy księgę wieczystą nieruchomości. Kiedy nabywamy mieszkanie na sprzedaż wrocław z rynku wtórnego, to jak najbardziej można spodziewać, się, że ma ono już wyodrębnioną własność. W księdze zwracamy uwagę na ewentualne obciążenia, czy służebności, a także to, czy sprzedający faktycznie jest właścicielem posiadającym pełne prawa do lokalu, który nam sprzedaje. Sprawdzenia dokonać możemy nawet za pośrednictwem strony internetowej, ale zaleca się pobranie odpisu we właściwym wydziale sądu.

Umowa w formie aktu notarialnego

Odpis, z odpowiednią datą będzie dokumentem, który w przypadku dokonania obciążeń hipoteki kupowanej nieruchomości już po zawarciu umowy , pozwoli nam szybko taki problem naprostować. Podobnie rzecz ma się zobowiązań wobec wspólnoty mieszkaniowej. Nabywany lokal nie powinien być obciążony, a jeśli takie zobowiązania istnieją, to w zamian za ich spłatę, mamy prawo żądać obniżenia ceny samej nieruchomości. Umowa powinna być bezwzględnie podpisana w formie aktu notarialnego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz