Jak zmierzyć metraż lokalu

Jak zmierzyć metraż lokalu

Jedną z ważniejszych kwestii przy odbiorze mieszkania jest zgodność powierzchni lokalu, z zawartą z deweloperem umową. Przy odbiorze, który zresztą może odbywać się w kilku etapach, jednym z elementów jest stwierdzenie czy lokal faktycznie odpowiada stanowi faktycznemu. Konieczne jest więc odpowiednie dokonanie pomiarów.

Istotne jest już to, w jakim momencie będziemy to robić. Zgodnie z najnowszymi normami, pomiaru należy dokonać jeszcze przed tynkowaniem ścian.

Odbierz mieszkanie

Warto nadmienić, że w typowym stanie deweloperskim, kiedy jest już przeznaczone od odbioru ma przynajmniej otynkowane ściany. Częściej jeszcze spotkamy się w takiej sytuacji z pomalowanymi ścianami, przeważnie będzie to podwójne malowanie białą farbą. Wracając jednak do pomiarów. Zmierzyć musimy zarówno całe mieszkanie sprzedaż wrocław jak i poszczególne pomieszczenia, aby sprawdzić czy zostały one zrealizowane zgodnie z przedstawionym przez dewelopera planem użytkowym lokalu. Liczy się każdy metr, ponieważ zarówno przy zakupie lokalu, cena naliczana jest od metra powierzchni użytkowej jak i później przy użytkowaniu lokalu, czynsz czy innego rodzaju opłaty mogą być naliczane właśnie od metra powierzchni użytkowej nie wspominając już o opłatach podatkowych. Dlatego też ważne, aby w akcie notarialnym i księdze wieczystej wpisane były wymiary, które faktycznie mieszkanie sprzedaż wrocław posiada, a nie takie jakie zostały założone przez dewelopera.

Warunki mieszkalne

Jak zmierzyć metraż lokaluPomiaru dokonuje się na poziomie podłogi. W przypadku starszej metody pomiary dokonywane były na wysokości jednego metra od podłogi. Przy pomiarze warto pamiętać, że powierzchnia użytkowa musi mieć powyżej 1,90 wysokości. Jest to istotne, zwłaszcza w przypadku mieszkań o nietypowym układzie lub usytuowanych na poddaszu budynku. Wszystkie miejsca, w których wysokość ta jest niższa, potraktowane mogą być jako powierzchnia pomocnicza. To samo dotyczy specjalnych pomieszczeń, na przykład przeznaczonych na przechowywanie opału czy też tak zwane komórki lokatorskie. Powierzchnia balonu czy też części wspólnych nie powinna być brana pod uwagę przy zakupie mieszkania, jednak spółdzielnia mieszkaniowa może w późniejszym czasie naliczać czynsz także i od takich powierzchni, na ogół na innych warunkach niż od standardowych powierzchni mieszkalnych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz