Rozwój komputerów

Komputer czyli elektroniczne urządzenie, które wykonuje za poradą odpowiednich kodów kilka czynności i obliczeń. W obecnych czasach rozwój komputerów jest na bardzo wysokim poziomie. Podziałów jest de facto kilka. Możemy rozpatrywać i dzielić komputery ze względu na jego budowę, wykorzystanie czy wielkość procesora i pamięci. Gdyby tak spytać przeciętnego obywatela co to jest komputer, to pewnie odpowiedział by, że sprzęt wymagany do życia, tak jak lodówka czy telewizor. Prawie w każdym domu jest jakiś komputer. A w wielu domach, komputer ma prawie każdy z domowników. To już dziś norma. W gronie wielu rodzajów komputerów możemy wyróżnić:
– komputery osobiste, czyli te, których używamy w domu lub w pracy. Są zazwyczaj niewielkie i można umieścić je na biurku, nie zajmują dużej przestrzeni.
– komputery przenośne, czyli zasilane bateriami, które w łatwy sposób można przenosić z miejsca na miejsce. Szczególnie wygodne są w pracy, kiedy musimy korzystać z nich podczas spotkań biznesowych, czy w podróży, jeśli chcemy mieć zajęcie, na przykład w pociągu.
Oczywiście jest jeszcze kilka innych rodzajów komputerów, jednak te dwa są najbardziej popularne. Teraz gdy komputer mamy nie tylko w domu, niemniej jednak praktycznie bez ustanku przy sobie, np. komputery w telefonach komórkowych, ciężko wręcz sobie wyobrazić, że jeszcze jakiś czas temu gdybyśmy o tym usłyszeli to byśmy popukali się w głowę. Komputer kojarzył się bowiem częściej z jakąś olbrzymią machiną, która stosowana była tylko w dużych zakładach. I słusznie, wszak pierwsze komputery były olbrzymie, zajmowały wręcz wiele pomieszczeń. Tak ciężko w to uwierzyć w czasach gdy przeciętnie duży komputer zajmuje kawałeczek biurka, bądź także inny rodzaj notebooka mieści się w małej torebce czy kieszeni. Rozwój komputerów następuje w bardzo szybkim tempie. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych, lepszych modeli, tak aby każdy użytkownik miał lepsze możliwości z korzystania. Szczególnie dla osób, które profesjonalnie zajmują się pracą przy komputerze, tworzą programy, strony internetowe i podobne rzeczy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz