Tort na pierwszą komunię

Tort na pierwszą komunię

Dzieci uczęszczające do początkowych klas szkoły podstawowej z reguły oczekują w niecierpliwości na dzień swojej pierwszej komunii. Przede wszystkim, czekają one na prezenty i na imprezę, którą ich rodzice zorganizują na ich część. Bardzo ważne jest zaplanowanie wszystkiego dużo wcześniej, ponieważ wiele osób organizuje komunię tego samego dnia i trzeba zarezerwować stolik w restauracji nawet kilka miesięcy do przodu. Nie można też zapominać o torcie okolicznościowym.

W Polsce żadna uroczystość nie może obyć się właśnie bez tortu, który pojawia się razem z kawą na deser. Oczywiście, tort powinien być zamówiony z cukierni. Nikt nie porywa się już na przygotowywanie tortu na tak dużą ilość gości. Dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu zamówieniu tortu z cukierni online. Piękne torty okolicznościowe komunijne w swojej ofercie ma na przykład cukiernia internetowa e-torty.pl. Można tam dokonać zamówienia w kilka minut, siedząc wygodnie w swojej kanapie. Dodatkowo, nie musimy się wcale martwić o odbiór naszego tortu i dostarczenie go na miejsce przyjęcia. Tort jest dowożony przez kurier pod wskazany przez nas adres o określonej porze. Jest to sporym ułatwieniem, ponieważ tego dnia trzeba wiele załatwić i zorganizować, a chodzi też o to, aby czas ten spędzić z dzieckiem i z całą rodziną.

Różnorodność wzorów tortów komunijnych

Obecnie w cukierni e-torty.pl i innych znaleźć można dziesiątki wzorów tortów komunijnych. Wszystkie one są bardzo piękne i z pewnością zrobią ogromne wrażenie na dziecku, jak i na jego gościach. Bardzo popularny w tym roku jest tort w kształcie książki. Koniecznie taki komunijny tort musi być w jasnym kolorze. Najczęściej rodzice wybierają torty białe, żółtawe, ecru lub błękitne. Dodatki powinny być w kolorze złota lub srebra, w zależności od elementów dekoracyjnych. Najlepiej, żeby w środku tort również był jasny. Powinie być to biały tradycyjny biszkopt z masą śmietanową. Niektórzy decydują się na tort cytrynowy lub bezowy. One również idealnie pasują do tej uroczystości. Należy raczej unikać tortów ciemnych i czekoladowych, ponieważ nie będą one pasowały przy tej okoliczności.

Masa tortu

Dzięki formularzowi zamówienia przez Internet można w bardzo szybki sposób oszacować masę tortu, wskazując ilość zaproszonych osób. Najlepiej jest pozostawić pewien zapas, ponieważ niektórzy goście kochają torty i chętnie proszą o dokładkę. Można też samodzielnie wybrać odpowiedni wzór i smak naszego komunijnego tortu. Zajmuje to zaledwie kilka minut i można przejść do kolejnej tury przygotowań. Warto skorzystać z takiej możliwości.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *