Jak wyszczuplić twarz przy pomocy makijażu?

Jak wyszczuplić twarz przy pomocy makijażu?

Wszyscy spoglądamy na pięknych ludzi z telewizji i magazynów z niekłamanym podziwem – większość z nas chciałaby wyglądać jak oni. Dziwimy się później widząc ich zdjęcia bez makijażu – często prezentują się zupełnie inaczej! Okazuje się na przykład, że osoba, która zwykle wydaje się szczupła ma tak naprawdę pucołowatą buzię. W jaki zatem sposób zmienia tak diametralnie rysy twarzy?

Poznała techniki konturowania twarzy przy pomocy makijażu – lub sztab specjalistów zajmuje się tym przed każdym jej publicznym występem. Jak przy pomocy kilku kosmetyków i trików makijażowych można wyszczuplić buzię?

Poprawnie wykonany makijaż potrafi ukryć bardzo wiele

Nie tylko kryje niedoskonałości skóry, takie jak zaskórniki czy zaczerwienienia, ale potrafi również poradzić sobie z podwójnym podbródkiem, zbyt wystającą szczęką, albo zbyt szerokim nosem. Jeśli nasza twarz jest zbyt duża, mamy zbyt pucołowate policzki i chcemy coś z tym zrobić, żeby wyglądać szczuplej, trzeba zaopatrzyć się w kilka kosmetyków do konturowania twarzy.

Konturowanie odbywa się przy pomocy rozświetlacza, bronzera, podkładu i korektora. Pamiętajmy, że nie jest to jeszcze docelowy makijaż – ten będziemy kładli dopiero na poprawnie wyprofilowaną twarz. Przed rozpoczęciem procesu warto określić rodzaj swojej twarzy – jej kształt. Czy jest trójkątna? A może prostokątna? To pozwoli ocenić gdzie nakładać jakie kosmetyki, ażeby złagodzić i wyszczuplić rysy.

Najpierw podkład nakłada się na całą twarz

Następnie zaś rozjaśniamy miejsca, które chcemy uwypuklić, a przyciemniamy te, od których chcemy odwrócić uwagę. Rozjaśniamy miejsca pod kącikami oczu. Zaznaczamy też łuk nad ustami, boki dolnych warg, koniuszek brody oraz środek czoła, między brwiami. Bronzerem zaznaczamy miejsca pod kośćmi policzkowymi, po bokach nosa, linie pod żuchwą oraz boki czoła. Oczywiście, to nie koniec! Konturowanie twarzy kończy się roztarciem wszystkich miejsc tak, by tworzyły zgrabną, jednolitą całość – żeby twarz prezentowała się naturalnie.

Więcej porad na temat makijażu znajdziesz w tym artykule:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz