Bezpieczne wakacje z ubezpieczeniem

Bezpieczne wakacje z ubezpieczeniem

Organizatorzy wyjazdów zorganizowanych zwykle proponują ubezpieczenie całej grupy. Zazwyczaj nie interesujemy się nim nadmiernie zakładając, że w razie jakiś problemów zdrowotnych naszego dziecka ubezpieczenie pokryje koszty leczenia. Warto jednak sprawdzić zakres proponowanego ubezpieczenia, ponieważ może się okazać, że zakres, kwoty gwarantowane czy pakiet pomocy jaką w razie poważniejszych komplikacji zdrowotnych czy też wypadku otrzyma nasze dziecko jest niewystarczający, by było bezpieczne.

Po pierwsze – koszty rezygnacji

Analizując ubezpieczenie na obozy zagraniczne sprawdźmy czy ubezpieczone są koszty rezygnacji i na jakich zasadach możemy skorzystać z tej opcji. Dzieci często chorują i warto na wszelki wypadek zabezpieczyć sobie taką możliwość. Dokładnie należy sprawdzić ile czasu mamy na rezygnację i jaki procent kwoty kosztu obozu możemy odzyskać dzięki temu ubezpieczeniu.

Koszty leczenia

Sprawdźmy czy proponowane limity na koszty leczenia na polisie zbiorowej nie są za niskie. Obozy zagraniczne są organizowane w wielu krajach i kwoty nawet za drobne usługi medyczne mogą się znacznie różnić. Jednak ważniejsze są górne limity i to jakie są koszty na przykład kilkudniowej hospitalizacji.

Ubezpieczenie do zadać specjalnych

Sportowe obozy zagraniczne mogą nieść za sobą dodatkowe ryzyka. Jeśli na przykład nasze dziecko wybiera się na obóz narciarski warto sprawdzić czy nasze ubezpieczenie pokryje koszty akcji ratunkowej, co może się zdarzyć na stoku.

Pakiet dla dziecka

Pamiętajmy o tym, że dziecko niepełnoletnie będzie miało nieco inne wymagania niż dorosły. Sprawdźmy czy ubezpieczenie pokryje na przykład podróż kogoś z rodziny w przypadku hospitalizacji. Wiadomo, że w obcym kraju pobyt w szpitalu jest dodatkowym silnym stresem kiedy nie ma nikogo bliskiego. Warto też pomyśleć o najmniej przyjemnej kwestii ale bardzo kosztownej. Czy w przypadku wypadku śmiertelnego ubezpieczenie pokryje także transport zwłok do kraju. Są to na szczęście marginalne przypadki niemniej warto sprawdzić czy taki zakres ma ubezpieczenie, które mamy zapłacić.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz