Programy do projektowania cam/cad

Programy do projektowania cam/cad

Nowoczesne programy do projektowania cam/cad są już dzisiaj normą jeśli chodzi o projektowanie części przemysłowych. Na podstawie przygotowanych w takich programach modeli tworzone są już programy cnc, które wykorzystuje się do faktycznego wytwarzania zaprojektowanych w ten sposób części.

Programy do projektowania cam/cadSiłą programów cad cam są często także dosyć pokaźne biblioteki gotowych już części, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w kolejnych projektach, w szczególności do tworzenia już zdecydowanie bardziej zawansowanych podzespołów. Samo modelowanie trójwymiarowe z wykorzystaniem takich narzędzi także nie jest zadaniem trudnym.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to proces zdecydowanie łatwiejszy w porównaniu z tradycyjnymi sposobami projektowania. Nowoczesne modelowanie cad cam jest stosunkowo łatwe, więc sama obsług programów przeznaczonych do projektowania jest zwykle bardzo szybka, nawet  w przypadku konieczności korzystania z zawansowanych możliwości takich programów.

Zobacz także: http://www.visicadcam.pl

Całkiem sporo czynności program cam jest w stanie także wykonać w pełni automatycznie. Przykładem może być tutaj dopasowywanie zaprojektowanych już elementów w sytuacji zmiany niektórych parametrów, takich jak na przykład grubości, czy też informacja o konieczności samodzielnego podjęcia decyzji, na przykład w związku ze zmianą długości niektórych elementów konieczne będzie zastosowanie już zupełnie innego rodzaju łączeń. Programy cam mogą także ostrzegać w przypadku stwierdzenia kreślonych ryzyk, chociażby odkształceń, w przypadku bardziej zaawansowanych elementów, na przykład form wtryskowych.

Zwłaszcza w przypadku tak zaawansowanych elementów program cam umożliwia przeprowadzanie całkiem zawansowanych symulacji, w tym także symulacji samego wtrysku, dzięki czemu można zobaczyć w czasie rzeczywistym jak sprawdzać będzie się projektowana przez nas część. Na uwagę zasługują także dosyć rozbudowane możliwości tak zwanej inżynierii wstecznej, dającej możliwości wprowadzania do oprogramowania istniejących już w świecie rzeczywistym elementów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *